Dom Twoich marzeń

 

ogrzewanieDom to miejsce, w którym znajdują się Twoi najbliżsi. Spędzasz tam swoje dzieciństwo i gdy dorastasz szukasz miejsca, w którym zbudujesz swoje własne zacisze. Jednak zanim Twoje marzenie się ziści musisz podjąć wiele ważnych decyzji. Związane są nie tylko z projektem domu, ale także z jego przyszłym wykończeniem czy zakupieniem sprzętów. Jednym z niezbędnych elementów w Twoim domu będą kotły kondensacyjne. Dlaczego właśnie kotły kondensacyjne a nie jakieś inne? W tradycyjnych kotłach ciepło jest tracone przez wpływające na to różne czynniki. Tobie zależy przecież, by rodzina czuła się w domu bezpiecznie i przytulnie. Czy jest coś, co bardziej to gwarantuje niż dostarczane Twoim pomieszczeniom ciepło? Kotły kondensacyjne sprawdzają się przede wszystkim w zimie. Gdy wracasz do domu po długim dniu spędzonym także na mroźnym powietrzu oczekujesz, że wrócisz do nagrzanego domu, w którym będziesz się mógł zrelaksować i odpocząć. Regeneracja sił to bardzo ważna rzecz dla Ciebie, ale nie tylko. Ciepłe pomieszczenia wskazane są przecież dla małych dzieci.

 W domach jednorodzinnych

Ciepło ucieka przede wszystkim z domów wolnostojących. Kotły kondensacyjne zapewniają najwyższą sprawność pracy. Jednocześnie są bardzo ekonomiczne i przyjazne środowisku, Dzięki nim zaoszczędzić pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne obowiązki lb nawet przyjemności. Dzięki nim Twoje dziecko ucieszy się z nowej zabawki, a Ty nie będziesz musiał rwać sobie włosów z głowy przy zapłacie rachunków. W przeciwieństwie do mieszkań, które ogrzewają w jakiś sposób siebie nawzajem, dom jednorodzinny nie ma takiej możliwości. Musimy więc szukać rozwiązania skutecznego, ale jednocześnie takiego, które nie zrujnuje naszych nadszarpniętych – z powodu całej budowy – kieszeni. Kotły kondensacyjne zapewnią Twojemu domostwu minimalne rachunki za ogrzewanie. Szczególnie korzystnie współpracują także z kolektorami słonecznymi. Dlaczego przede wszystkim kotły kondensacyjne są lepsze od innych urządzeń? Dlatego, że wykorzystują także ciepło utajone. Są też w całości dostosowane do potrzeb domowników. Dzięki wyposażeniu w palniki z modulacją mocy można dostosować kotły kondensacyjne do bieżącego zapotrzebowania. Istnieje bardzo dużo rodzajów kotłów, warto więc zorientować się, który będzie dla nas najbardziej korzystny.

Modele kotłów

Współcześnie kotły kondensacyjne wykorzystywane są szczególnie do centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody. Szeroką ofertę tych zmodernizowanych urządzeń ma na przykład firma Viessmann, oferująca swoje produkty na stronie internetowej producenta. Przedstawimy teraz kilka modeli kotłów, jednak należy zaznaczyć, że w rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Vitodens 222-F to model zaprojektowany stricte dla domów jednorodzinnych. Urządzenie korzysta z paliwa w postaci gazu ziemnego lub gazu płynnego. Użytkownik dzięki wmontowanemu palnikowi może regulować moc swojego kotła. Dodatkowo zaprojektowano w nim również inteligentny układ kontroli spalania. Praca, którą wykonuje wspomniane wyżej urządzenie wykonywana jest w całości w zamkniętym trybie spalania. Pomieszczenia, w których znajdują się kotły kondensacyjne są więc w całości bezpieczne, natomiast urządzenie jest efektywnie eksploatowane. Dla miłośników przyrody i ochrony środowiska proponujemy model Vitocrossal 300. Zastosowanie tego urządzenia nie tylko zmniejsza rachunki za ogrzewanie, ale także minimalizuje emisję wydzielanych zanieczyszczeń. W odróżnieniu od poprzedniego modelu, ten jest nieco większy. Jednak tym samym ma obszerniejszą pojemność wody grzewczej. Najnowsza technologia zastosowana przy budowie kotła gwarantuje najwyższy standard i komfort przy jednoczesnym poszanowaniu naturalnego środowiska. Podobnie jak poprzedni model, paliwo do tego urządzenia to gaz ziemny lub – alternatywnie – gaz płynny. Dzięki zamontowanemu regulatorowi, użytkownik zyskuje komfortową obsługę. Ostatni model, który zaprezentujemy to kocioł Vitosolar 300-F. Jego zamontowanie polecane jest nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale także tych, które zamieszkiwane są przez dwie rodziny. Dodatkowo wbudowany zbiornik daje możliwość przyłączenia innego źródła ciepła, na przykład urokliwego kominka. Któż z nas nie chciałby bowiem w zimowy wieczór, popijając gorącą czekoladę, zasiąść przed przytulnym i ciepłym kominkiem? Vitosolar 300-F stwarza nam taką atrakcyjną możliwość. Tego typu kotły kondensacyjne mają także wiele innych zalet. Są przede wszystkim – podobnie jak poprzednie – bardzo ekonomiczne. Według danych firmy Viessmann nowoczesne kotły kondensacyjne Vitosolar 3000-F dzięki pompom obiegowym zmniejszają pobór energii elektrycznej nawet do siedemdziesięciu procent rocznie. Przynoszą nam zastrzyk dodatkowej gotówki, którą możemy wykorzystać na przyjemności.

Kotły kondensacyjne a niekondensacyjne

Gazowe kotły kondensacyjne mają nieco krótszą historię niż zwykłe kotły. Przykładowo, firma Viessmann zaczęła oferować te pierwsze na początku lat dziewięćdziesiątych. Od razu zyskały one jednak sympatię stałych i nowych klientów spółki. Przede wszystkim ze względu na wspomnianą już ekonomiczność. Ale oczywiście nie tylko dlatego. Są one również doskonałym wyborem dla działaczy ekologicznych i społecznych. Zapewniają gwarantowane ciepło, ale jednocześnie nie niszczą malowniczej flory i fauny. Pracownicy firm oferujących urządzenia grzewcze starają się, by wydawane produkty były zgodne z potrzebami użytkowników oraz z najwyższymi standardami światowymi. Rynek techniki grzewczej proponuje także wiele różnych modeli. Nawet najbardziej wymagający klient znajdzie to, czego szuka. Przy budowie domu szukamy urządzeń, dzięki którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Kotły kondensacyjne na pewno zapewnią nam takie uczucia na długie lata. Dzięki nim pozbędziesz się jednego z wielu problemów stojących na przeszkodzie przeprowadzki do nowego domu. Nie zwlekaj więc i zakup właściwe urządzenie, które będzie przynosić ciepło Tobie i całej rodzinie. Pamiętaj, że od tego wyboru zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale także Wasz komfort.