Zaplanuj idealny urlop ze swoją rodziną!

 

z samolotuPo raz kolejny do Polski zawitało lato. Na ten moment czekałeś zapewne ty oraz cała twoja rodzina – szczególnie dzieci. Na pewno chcesz, by wasze wakacje były udane. Z poprzednich wyjazdów wiesz jednak zapewne, że nie zawsze wszystko idzie po twojej myśli. Pomożemy ci zaplanować podróż tak, by nieprzyjemnych niespodzianek było jak najmniej. Pokażemy również jak znaleźć idealne hotele dla rodzin wyjeżdżających z dzieciakami oraz jaki transport wybrać w zależności od wieku twoich pociech. Jaki transport wybrać? Samolot, pociąg, autobus, a może samochód? Podróż samolotem jest stresująca dla małych dzieci, dlatego w takich przypadkach najlepiej skorzystać z samochodu. W przypadku najmniejszych pociech nie warto wyjeżdżać daleko. Jeśli bardzo się przy tym upierajmy przygotujmy dzieci na podróż. Jeśli mają już kilka lat, możemy łatwo im wytłumaczyć, czym jest samolot i jak będzie przebiegać przelot. Dzieci pięcio- czy sześcioletnie najczęściej są żądne wrażeń i będzie dla nich niesamowita przygoda. Młodsze pociechy początkowo mogą być nastawione nieco negatywnie, ale z pewnością przelot w drugą stronę nie będzie już tak stresujący jak ten pierwszy. Samochód najlepiej wybrać wtedy, gdy jedziemy stosunkowo niedaleko i usługi świadczyć będą nam hotele.

Jeśli odwiedzamy rodzinę, która odbierze nas ze stacji lub przystanku, śmiało możemy wybrać pociąg lub autobus. W zależności od wyboru środka transportu, możemy zabrać ze sobą określoną ilość bagażu. W przypadku auta będzie nam najwygodniej. Wybierając samolot często możemy zabrać określoną ilość kilogramów, za dodatkowe trzeba już zapłacić osobno. W pociągu i autobusie komfortowo podróżuje się z niewielką ilością bagażu. Przede wszystkim dlatego, że musimy go pilnować, a dodatkowo na przykład w pociągach półki bagażowe są niewielkie. Nowoczesne autobusy mają z kolei wbudowane miejsce bagażowe, nie musimy stawiać ich więc przy siedzeniach.

Gdzie znaleźć najlepsze hotele?

Popytaj wśród znajomych. Z pewnością wiedzą oni, jakie hotele wybierać podczas różnorodnych wyjazdów. Takie informacje szerzą się głównie pocztą pantoflową. Jeden znajomy powie coś drugiemu, aż w końcu wiadomość dotrze do ciebie. Warto także odwiedzić specjalne strony internetowe, gdzie wybierając odpowiednie opcje wyskoczą ci mogące cię zainteresować hotele Leszno, Poznań czy Warszawa to przykłady ciekawych miejsc w Polsce. Możesz również skorzystać z usług biur podróży. Pamiętaj jednak, by wybierać tylko te powszechnie znane i zaufane.

Podróż z małym dzieckiem – jak się do tego zabrać?

hotelJeśli pierwszy raz wybierasz się z dzieckiem na wakacje, z pewnością nie masz jeszcze żadnych doświadczeń tego typu. Małe dziecko z natury nie jest cierpliwe, więc nie decyduj się na daleką podróż. Ogranicz się raczej do granic naszego kraju. Dobrym wyborem będzie na przykład morze, które z pewnością zachwyci każdego malucha. Staraj się jednak wybrać okres, w którym panuje stosunkowo dobra pogoda. Dzieci na plaży odnajdą swój kawałek raju na ziemi. Pamiętaj oczywiście, że musisz zapewnić dzieciom na słońcu odpowiednią ochronę. Zabierz w podróż kremy i maści ochronne. Zamiast zwykłego stroju zaopatrz swojego maluchy w kostiumy kąpielowe. Nie zapomnij również o czapkach na wasze głowy. Niezależnie od tego, gdzie spędzasz wakacje te elementy muszą znaleźć się w twojej torbie.

Zwierzaki i mieszkanie – co z nimi zrobić?

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż pamiętaj o tym, by znaleźć kogoś, kto zaopiekuje się twoim domem. Nie chodzi oczywiście o zwykle podlewanie kwiatów. Pamiętaj, że latem opuszczone mieszkania są wspaniałym kąskiem dla potencjalnych złodziei. Zadbaj o to, by twój znajomy lub krewny zbierał z wycieraczki ulotki, które są największym sygnałem, że nie ma cię w domu. W miarę możliwości wieczorem na dwie, trzy godziny ktoś także może przychodzić do ciebie i zapalać światła. To także odstraszy potencjalnych nieproszonych gości. Problem pojawia się także z naszymi pupilami. Jeśli są to rybki lub małe zwierzaki futerkowe jak chomiki czy świnki morskie, wystarczy, gdy ktoś raz dziennie zajrzy do nich, nakarmi i wleje świeżej wody. W przypadku psa czy kota musisz postarać się bardziej. Być może ktoś z twojej rodziny lub przyjaciół będzie mógł zaopiekować się twoim pupilem? Dobrze, jeśli zwierzak zna osoby, u których zostaje. Jeśli nie masz innej możliwości, istnieją specjalne firmy, które zajmują się zwierzętami domowymi podczas nieobecności właścicieli. Warunki w takich miejscach są naprawdę dobre, więc nie musisz się obawiać, że stanie się im jakakolwiek krzywda.

Jeśli skorzystasz z naszych rad, z pewnością wasze wakacje będą udane. Pamiętaj o tym, o czym przeczytałeś wcześniej. Zarezerwuj odpowiednie hotele i wybierz odpowiedni środek komunikacji. W ten sposób możesz odhaczyć sobie dwie najważniejsze sprawy. Musisz wiedzieć, że wakacje, na które wyjeżdżasz mają służyć nie tylko twoim dzieciom, ale również tobie. Zadbaj o to, by zapewnić im opiekę, ale pamiętaj, by maksymalnie się zrelaksować i wypocząć. Od tego przecież jest właśnie lato i twój urlop, na który cały rok pracujesz.